Vinaora Nivo Slider Vinaora Nivo Slider Vinaora Nivo Slider Vinaora Nivo Slider Vinaora Nivo Slider

UKS Olimpijczyk 23 rośnie w siłę!

Młodzi zawodnicy UKS Olimpijczyk 23 mieli ostatnio okazję skonfrontować swoje umiejętności pływackie z rówieśnikami z całego Województwa Lubelskiego. Dnia 23.03.2013r na pływalni MOSiR w Lublinie odbyła się I runda zawodów „O Laur Lubelskiego Koziołka”, w której wystartowały wszystkie liczące się kluby naszego regionu. Miło nam poinformować, że czołowe lokaty w tych zawodach zajmowali pływacy naszego klubu co przełożyło się na IV miejsce w klasyfikacji medalowej. W dorobku UKS Olimpijczyk 23 znalazły się: dwa złota, dwa srebra i jeden brąz. Zwarzywszy na stosunkowo krótki okres działalności klubu taki dorobek to ogromny sukces.

 

Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk 23 zrzesza w swoich szeregach głównie uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 i to właśnie oni stanowią o sile klubu. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Zuzanna Suchorab w kat. ośmiolatków na 25m stylem grzbietowym oraz Małgorzata Borkowska w kat. jedenastolatków, która zdeklasowała rywalki na dystansie 50m stylem grzbietowym. Srebrne medale zdobyli: Patryk Glinka i Iga Osiniak płynąc stylem grzbietowym odpowiednio na 25 i 50m. Natomiast brązową medalistką została Klara Kowalska. Warto zaznaczyć, że gro naszych zawodników powróciło z zawodów z pamiątkowymi dyplomami plasując się w pierwszej dziesiątce.

Przed młodymi sportowcami wkrótce kolejne zawody. Miejmy nadzieje, że zaprezentują się na nich nie gorzej niż w I rundzie LLK. Zawodnikom i trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szczegółowe wyniki znajdziecie Państwo tutaj (TUTAJ). Zapraszamy również do odwiedzenia naszej galerii, gdzie znajdują się zdjęcia nie tylko z ostatnich zawodów.

logo lublin